VDI Nedir?

Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI), veri merkezindeki bir sunucuda barındırılan bir sanal makine içindeki bir kullanıcı masaüstünün çalıştırılması işlemini belirtir. Güçlü bir masaüstü sanallaştırma şeklidir, çünkü merkezileştirilmiş yönetimin tüm güvenlik ve basitliği ile her kullanıcı için tamamen kişiselleştirilmiş masaüstü deneyimi sağlar.

VDI, müşterilerin masaüstlerini bir araya getirip merkezileştirerek, son kullanıcıların hareket kabiliyetini ve sanal masaüstlerine istedikleri yerde, herhangi bir cihazdan erişme özgürlüğünü sağladığı için yönetim ve masrafları kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, VDI’nın yalnızca bir masaüstü sanallaştırma şekli olduğunu anlamak önemlidir.

Citrix VDI ile nasıl yardımcı olur?

Çoğu şirket geniş bir kullanıcı yelpazesine sahiptir. VDI, bu kullanım durumlarının bazıları için mükemmel çalışırken, diğerleri için tamamen uygun değildir. Citrix bu nedenle geniş bir masaüstü sanallaştırma portföyü sunmaktadır.

Basit BT organizasyonları için XenDesktop, VDI’yı kolay ve uygun fiyatlı hale getirir. Standart VDI cihaz çözümlerinin ötesine geçerek, yalnızca PC’lerden daha ucuz olan sanal masaüstlerini değil aynı zamanda çalışanların üretken kalmaları gereken uygulamaları da sunuyor. Farklı kullanıcılara ve ihtiyaçlara sahip müşteriler için XenDesktop, pazarda lider kurumsal kapsamlı kapsamlı masaüstü sanallaştırma çözümüdür. Müşteriler artık masaüstü sanallaştırmasına tek boyutlu bir yaklaşım getirmek zorunda değil. Citrix masaüstü sanallaştırma portföyü, her ölçekteki işletmenin her zaman her kullanıcı için doğru türde sanal masaüstünü sunmasını sağlar.

XenDesktop için destek alabilir miyim?

Citrix ile alakalı bilgi almak ve deneyimlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment