Eksendata teknolojileri daha iyi kullanan KOBİ’lerin rekabette öne geçeceğine inanıyor. KOBİ’lerin ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiği bilişim danışmanlık hizmetleri ve teknolojiyi destek paketleriyle geniş bir yelpazede en doğru BT çözümlerini üretiyor.

Mevcut sisteminizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak önerilerin yanında, şirketinizin ihtiyacına en uygun teknolojik yatırımın belirlenmesine, anti virüs, yedekleme gibi muhtemel sorunların daha başlamadan çözümüne kadar her alanda uzman mühendisleri ile KOBİ’lere sınırsız ve sorunsuz bir teknoloji öneriyor.

Microsoft’un iş dünyasındaki öncülüğü ve yeri tartışılamaz.Sürekli güncellenen yapısı ile teknolojiyi en uç noktaya taşımaya hizmet eden Microsoft’un hızıyla hareket edip şirketinizi en üst teknoloji ile donatmak istiyorsaniz, size sundugumuz hizmetler.

 • Active Directory Tasarım ve Kurulum | Active Directory Migration
 • Exchange Server Hizmetleri | Exchange Server Migration
 • Terminal Services Hizmetleri
 • SQL Server Hizmetleri
 • Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal Server Hizmetleri
 • ISA Server Hizmetleri
 • IIS Hizmetleri

Yeni bir projeniz mi var? Şirketiniz satın alma ihalesi mi açacak? Şartnamede neler olması gerektiğini bilmiyor musunuz? Teknik analiz yapacak yeterli personeliniz yok mu?

Bilindiği üzere şartnameler çok detaylı inceleme ve analiz sonucunda ortaya çıkan dökümanlardır.Şartname içeriğinin tamamını detaylar oluşturmaktadır ve bu detaylar yoğun analizler sonucunda oluşturulmaktadır. Kopya dan üretilen şartnamelerin etkisi sıfırdan hazırlanmış bir şartname kadar olamaz.

Eksendata tecrübeli kadrosu ile teknik şartname hazırlanması konusunda sizlere hizmet vermeye hazır.İhtiyaç duyulan tüm teknik detaylar, analizler yapılarak şartnameler şirketinizin isteklerine uygun olarak hazırlanır ve size bu hizmet Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç farklı dilde verilebilir.

Microsoft geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ürünleri icin farklı lisanslama modelleri oluşturmuştur. Küçük ve orta boyutlu işletmeler için farklı lisanslama ürünleri sunarken, büyük ve enterprise işletmeler için farklı lisans modelleri sunmaktadır.

Bu durum BT çalışanlarının seçim yaparken zorlanmasına sebep olmaktadır. Bazı durumlarda istenmeyen kapasitede ürünler satın alınmakta ve hiçbir zaman alınan kapasitenin tamamı kullanılmamaktadır.

Eksendata size burada lisans seçenekleri konusunda öncülük ederek şirketinizin ne tür bir lisanslama modeli ihtiyaci olduğunu belirler ve uygun Microsoft ürünlerini doğru miktarda ve amaçta temin etmenizi sağlar.Eksendata’nın Microsoft ile olan güçlü ilişkisi size en iyi fiyatlarla Microsoft ürünlerine sahip olmanızda yardımcı olur.

IT destek ve bakım hizmetleri kapsamında verdiğimiz hizmetler; kritik teknik servis hizmetlerinden, bütünleşik yönetim hizmetlerine kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Alanında uzman ve sertifikalı personelimizle, işletmelerin asıl işlerine odaklanması sağlanarak, bilgi teknolojileri konusundaki tüm ihtiyaçları için, teknik destek ve bakım hizmeti sunulmaktadır.

Hizmet Seçenekleri:

 • Telefonda Destek Hizmeti
 • Uzaktan Destek Hizmeti
 • Yerinde Destek Hizmeti
 • Periyodik Bakım Hizmeti
 • Yedek Cihaz Bulundurma Hizmeti
 • Destek Uzmanı Bulundurma Hizmeti

Eksendata size iki farklı network grubunda hizmet vermektedir. Aktif network cihazları ve Internet güvenliği.

Aktif Network Cihazlari

Cisco,Juniper,HP routerlar yada switchler ve bunların kurulumları Eksendata’nın tecrübe alanı kapsamındadır.Eksendata mevcut yada yeni network sistemlerinizi rehabilite ederek güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Internet Güvenliği

Güvenlik işletmelerin korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Firewall,IDS,IPS çözümleri ile Internet tehlikeleri artık yok denilebilecek kadar minimuma indirilmektedir.Ayrıca işletme içinde host edilen email yada dosya sunucularına güvenli erisim için Token,VPN, Two Level Authentication çözümleri ile üst düzey güvenlik sağlanabilmektedir.

Teknik destek hizmetleri kapsamında Eksendata işletmeniz içinde bulunan tüm BT ilişkili ürünleriniz için, bakım ve onarım hizmetleri vermektedir.

Printerlar, Tarayıcılar,Laptoplar, Masaüstü bilgisayarlar, Sunucular,Network cihazları Eksendata’nın teknik servis kapasitesi içindedir.

Neden Bilişim Teknolojisi?

Bilişim teknolojileri gün geçtikçe daha da önemle hale gelmektedir. Bir işletmenin personeli olmadan işlemesinin mümkün olmayacağı gibi IT altyapısı olmadan da işlemesi düşünülemez. Tüm iş sektörleri için rekabetten yönetimsel ihtiyaçların karşılanmasında Bilişim Teknolojileri anahtar rol oynamaktadır.

BT sektörüne olan talep artışı beraberinde bu sektörün çok büyümesine yol açmış ve son kullanıcılar, işletmeleri için hangi seçimin doğru yada yanlış olduğununun kararını vermekte zorlanmaktadırlar.

Eksendata bu noktada yukarıda özeti verilmiş hizmetler ile müşterilerini bilgi kirliliğinden oluşan karasızlıklarına yardımcı olmayı ve onları doğru yöne çekmeyi hedeflemektedir.

Bilişim Teknolojileri İşletmenize ne Katar?

Bağımsız araştırmalar, iyi yönetilen bir IT ortamının işletmenin karını ve üretkenliğini geliştirdiğini gösteriyor. Otomasyon çözüm ailesini kullanarak çalışanlarınızı, iş süreçlerinizi ve araçlarınızı işletim ortamlarınızın üzerinden birbirine bağlayabilir; IT altyapınızı optimize edebilirsiniz..

İşletmelerin işletme maliyetleri zamanla ölçülür. Zamanını iyi değerlendiremeyen işletmelerin günümüzün rekabetçi ortamında uzun soluklu ticarette kalması beklenmemektedir.

İnsan gücü ve zamanı ile yapılan bir çok işlem artık otomatik olarak bilgisayar sistemleri ve yazılımları aracılığı ile yapılmaktadır. Haberleşme den finans analizlerine kadar tüm işlemler kısa sürelerde bitirilmektedir.